wtorek, 1 stycznia 2019

PASOWANIE NA CZYTELNIKAPierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Dnia 12 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na czytelnika’’ uczniów klas pierwszych. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Dzieci zwiedziły bibliotekę i czytelnię, zostały zapoznane z zasadami wypożyczania książek. Pierwszoklasiści odpowiadali na pytania związane z czytelnictwem i  biblioteką, rozwiązali też biblioteczną  krzyżówkę.
Uczennice z lasy 4g, 6c i  6e, które należą do Koła Bibliotecznego wprowadziły swoich młodszych kolegów w świat książek inscenizacją pt. „Baśniowy ambaras”.

 

 Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki.Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały  dyplomy oraz zakładki do książek. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.