piątek, 9 października 2020

VI Ogólnopolska Noc Bibliotek - projekcja filmu

Na zakończenie VI ogólnopolskiej "Nocy bibliotek"           mamy dla Was niespodziankę - możliwość obejrzenia filmu  „Jakub, Mimmi i gadające psy” 2019.

Za chwilę na maile otrzymacie  link oraz hasło                        do uruchomienia filmu. Będziecie  mogli

z niego skorzystać tylko przez 4 dni, od 9.10 do 12.10.2020.

 W oczekiwaniu na maila z linkiem mamy dla Was dodatkowe zadania. Pani z geografii szczególnie zachęca do zrobienia zadania geograficznego z odczytywania mapy. Będzie można zdobyć dodatkową ocenę.

„Jakub, Mimmi i gadające psy” 2019.

"Jest to  oparta na niewydanej jeszcze w Polsce książce koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa Jakub, Mimmi i gadające psy (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi).

Film otrzymał nagrodę jury dziennikarzy Kwiat Paproci

 na Festiwalu Kino Dzieci 2019.

Jest to oryginalna w formie animacja, która opowiada             o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego. 

Czy można wyciąć drzewa z parku, usunąć plac zabaw,          na którym na co dzień bawią się dzieci z całej okolicy, a na ich miejscu postawić wieżowiec? Jakub i jego kuzynka Mimmi dowiadują się, że takie są właśnie plany tajemniczego dewelopera. 

Mimmi jest zrozpaczona – w tej malowniczej okolicy 

na obrzeżach Rygi mieszkała przez całe życie i do parku ma szczególny sentyment. Jakub dopiero tu przyjechał,                u kuzynki spędzi tydzień. Nie jest nawet pewien, czy mu się tu podoba i czy znajdzie z Mimmi wspólny język. Czy dzieci zdołają się porozumieć i wspólnie ocalić niepowtarzalny charakter dzielnicy?

 I jak odkrycie, że tutejsze psy potrafią mówić, może przyczynić się do sprawy?"

 

( źródło:https://nocbibliotek.ceo.org.pl/jakub-mimmi-i-gadajace-psy-film-na-noc-bibliotek/  )