poniedziałek, 28 września 2020

Regulamin korzystania z biblioteki szkolnej w czasie pandemii koronawirusa COVID-19

 

Regulamin korzystania z biblioteki

 

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo wprowadziliśmy nowe zasady wypożyczania 
 i zwrotu książek:

1.    W okresie pandemii koronawirusa Covid-19 uruchomiona dla użytkowników zostaje jedynie wypożyczalnia bez kącika czytelniczego.

2.     W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy i współpracowników (rekomendowane są minimum 1,5 m).

3.     Zapewnia się w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia (co godzinę) oraz regularne czyszczenie powierzchni wspólnych, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki, blaty.

4.     Ograniczony zostaje wolny dostęp do księgozbioru oraz innych przestrzeni bibliotecznych. Do czasu zmiany sytuacji epidemicznej Czytelnicy nie będą mogli swobodnie – tak jak dotychczas – poruszać się między regałami z książkami. Pozycje do wypożyczenia przyniesie z półki bibliotekarz.

5.     Obsługa czytelników odbywać się będzie przy specjalnie wyznaczonym stanowisku, pojedynczo (oznacza to, że w danym momencie w bibliotece przebywać może maksymalnie jedna osoba), osoby oczekujące przed wejściem do biblioteki powinny pamiętać o zachowywaniu odpowiedniego dystansu i założeniu maseczki.

6.     Istnieje możliwość zamówienia książki:
- przez dziennik elektroniczny - w adresatach wiadomości wybieramy opcję PRACOWNIK, a później BIBLIOTEKA)
- osobiście Wcześniejsze zamówienie usprawni naszą pracę i pozwoli przygotować zestaw pozycji według zgłoszonego zapotrzebowania.
Książki na odbiór czekać będą do 3 dni, po tym czasie nieodebrane pozycje wrócą na półki.

7.     Książki zwracane objęte są 2-dniowym okresem kwarantanny. Dopiero po tym czasie zostaną one ponownie udostępnione do wypożyczenia.

8.    Prosimy  nie dezynfekować wypożyczonych książek.